NOVÁ TECHNOLOGIE CANON OCÉ COLORADO

16.01.2019

GRAPO představuje zbrusu novou velkoplošnou roll-to-roll tiskárnu CANON Océ COLORADO 1640 ve své produkci, využívající nejnovější technologii UV-gel. Jsme z ní doslova nadšeni ! Chcete vědět víc ?

Průlom v produktivitě

Nová Océ Colorado 1640 je rychlejší než jakákoli jiná tiskárna v tomto segmentu a díky špičkové rychlosti tisku 159 m2 za hodinu využitelné například při výrobě billboardů nebo venkovních bannerů nabízí poskytovatelům tiskových služeb bezprecedentní úroveň produktivity. Dokonce i v případě tisků s důrazem na maximální kvalitu výstupů - například pro zblízka prohlížené materiály v interiérech - se může tiskárna pochlubit rychlostí 40 m2 za hodinu. Inkoust Canon UVgel se vyznačuje okamžitým "přilnutím" k povrchu. Výsledkem je řízené a velmi přesné umístění tiskové kapky s jeho minimálním zvětšením. Díky minimalizaci rozptylování inkoustu do okolí i omezení jeho splývání na médiu lze požadovaný objem inkoustu vytisknout v každém průchodu, což výrazně urychluje produkci. Tiskové výstupy se tak vyznačují bohatým a intenzivním obrazem i při vysokých rychlostech. Nejmodernější systém nízkoteplotního LED UV vytvrzování funguje nezávisle na tiskovém vozíku a UV vytvrzení po samotném tisku je tak plně rovnoměrné. Tento způsob vytvrzování významně přispívá k rychlosti i kvalitě tisku. Výstupy vytvořené pomocí technologie UVgel jsou tak okamžitě suché a připravené pro dokončovací úpravy nebo laminaci - jde o ideální řešení pro situace, které vyžadují rychlé zpracování zakázek a umístění výstupů. Produktivitu tiskárny Océ Colorado 1640 zvyšuje i konfigurace se dvěma rolemi, díky které mohou poskytovatelé tiskových služeb plynule přecházet mezi dvěma typy a velikostmi médií a zajistit tak rychlejší smíšenou produkci.

Vynikající kvalita

Océ Colorado 1640 se může pochlubit vynikající obrazovou kvalitou, která je stejná pro všechny opakované výtisky. Díky přesnému a okamžitému "přilnutí" inkoustu je výsledný obraz velmi ostrý, s minimálním zvětšením bodů a s prakticky nulovým výskytem nežádoucích rozptýlených kapek. Technologie UVgel navíc umožňuje vysokou a stabilní kontrolu nad jednotlivými body a zajišťuje tak vynikající konzistenci barevného podání napříč celým výtiskem. Součástí technologie UVgel je i tisková hlava, která využívá patentované akustické vzorkování pro průběžné sledování trysek umožňující detekovat a korigovat jejich nedostatečný výkon a prakticky úplně tak bránit vzniku bílých čar. Akustické vzorkování proto přináší bezobslužný tisk a snižuje tak množství odpadu v podobě nepovedených výtisků. U všech roll-to-roll tiskáren je důležitým předpokladem pro zajištění vysoké kvality výstupů a různorodosti využití přesnost, s jakou tiskárna posouvá médium. V případě této nové tiskárny stojí za vysokou přesností manipulace s médii jak těžký robustní rám spolu s prvotřídní tuhostí celého zařízení, tak i použití průmyslových komponent. Systém navíc využívá i optickou zpětnou vazbu, která neustále monitoruje posun média a automaticky v případě potřeby koriguje délku následného kroku.

Široká škála využití

Océ Colorado 1640 je ideální tiskárnou pro produkci materiálů určených pro vnitřní i venkovní použití, a to včetně plakátů, bannerů, venkovních značení, materiálů pro podporu prodeje, billboardů, okenní grafiky, nálepek i zakázkových tapet. Technologie UVgel využívá nízkoteplotní LED vytvrzování, díky kterému dochází jen k naprosto minimálnímu ovlivnění média - škála potisknutelných substrátů je tak mnohem širší a zahrnuje například tenké i na teplo citlivé materiály. UVgel inkoust navíc neobsahuje žádnou vodu, což výrazně snižuje nabobtnání média, a tedy zlepšuje i jeho rozměrovou konzistenci. UVgel inkoust zajišťuje široký barevný gamut srovnatelný s eco-solventními inkousty, ale s dopady na životní prostředí a bezpečnostním profilem latexových a UV inkoustů. Tisky vytvořené pomocí technologie UVgel jsou barevně stálé a vysoce odolné vůči negativním vlivům, které jsou typické pro venkovní prostředí. Výstupy jsou navíc bez zápachu a neobsahují VCL, a splňují tak nejpřísnější ekologické normy pro použití v interiérech.

Na špičkových technologiích si zakládáme