VIZUÁLNÍ ZTVÁRNĚNÍ HLASU VÁCLAVA HAVLA

07.02.2023

V rámci již dlouhodobé spolupráce se umělec Jiří David obrátil na firmu GRAPO s jeho projektem, ve kterém bylo nosnou myšlenkou vytvořit vizualizaci fonetického záznamu hlasu Václava Havla "Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí". 

Zadáním pro GRAPO bylo vytvořit právě přepis fonetického záznamu, který je vsazen a prochází mezi dvěma betonovými panely. Po konzultaci s dodavateli a výrobci železných tyčí byly zvoleny materiály, které dlouhodobě odolají povětrnostvím vlivům. Pro tyč byl zvolen nerez materiál a kruhy byly vyrobeny z čirého laserovaného plexiskla. Zajímavostí je, že každé z plexiskel bylo přesně označeno gravírovaným pořadovým číslem, takže klient při instalaci na místě mohl s jistotou vše přesně a bezchybně nainstalovat. Více o celé realizaci si můžete poslechnout přímo z reportáže zde

Součástí této realizace bylo i dodání dibondového sloupku, ve kterém je integrované přehrávací zařízení. Kdokoliv může stistkem tlačítka na tomto sloupku přehrát zvukový záznam, který je na soše vyobrazen. 


Použité technologie

Fotogalerie

Není malých či velkých zakázek.

V oblasti výroby reklamy máme více než 25 let praktických každodenních zkušeností. Jsme rádi, když se k nám zákazníci vracejí, za kvalitou naší práce si stojíme. Pro výrobu máme skvěle vybavené prostory i zkušený tým.